Dofinansowanie izolacji termicznej fundamentów budynku
2/2/2021
Izolacja termiczna budynków jest niezwykle istotna, pozwala bowiem zadbać o komfort cieplny w budynku, zminimalizować straty ciepła, a także znacząco obniżyć rachunki za energię.
Izolacja termiczna budynków jest niezwykle istotna, pozwala bowiem zadbać o komfort cieplny w budynku, zminimalizować straty ciepła, a także znacząco obniżyć rachunki za energię. Nasza firma oferuje Państwu izolację termiczną fundamentów budynków w innowacyjnej technologii, w której fundamenty uszczelnia się pianką PUR, wykazującą wysoki stopień przyczepności do powierzchni. Ponadto stosowana przez nas pianka PUR jest wodoodporna, nie odkształca się i jest paro przepuszczalna.
Ocieplenie fundamentów wykonujemy metodą natryskową, dzięki której pianka dociera w każde miejsce i która tym samym eliminuje problem występowania mostków termicznych. Dzięki stosowanej przez nas metodzie koszty ogrzewania maleją nawet o 50%. Nasza firma oferuje Państwu usługę izolacji termicznej fundamentów budynku w atrakcyjnej cenie. Koszty izolacji można także obniżyć, uzyskując na nią dofinansowanie. Sprawdź w naszym wpisie, gdzie starać się o dodatkowe środki.
Jak starać się o fundusze na termoizolacje z Banku Gospodarstwa Krajowego?
Premia termoizolacyjna, którą uzyskać można z Banku Gospodarstwa Krajowego, wynosi 20% od kwoty zaciągniętego kredytu na termoizolację, ale nie więcej niż 16% faktycznie poniesionych wydatków. Cel zaciągniętego wcześniej kredytu musi być bardzo jasno określony, a we wniosku należy wyraźnie zaznaczyć, że w wyniku przeprowadzonych działań finansowanych z pożyczki zmniejszy się roczne zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Optymalna wartość to zmniejszenie zapotrzebowania na energię o przynajmniej 25%.
Aby móc uzyskać premię z Banku Gospodarstwa Krajowego na izolację termiczną fundamentów budynku należy:
- zlecić audyt energetyczny domu, zawierający informacje o stanie technicznym budynku i zalecane rozwiązanie optymalne,
- sporządzić projekt budowlany.
Wynik audytu energetycznego domu musi być pozytywny, a sam audyt musi być wykonany przez uprawnioną do tego osobę. Warto także zdać sobie sprawę, że premia, otrzymana od Banku Gospodarstwa Krajowego nie może przekroczyć dwukrotności przewidywanych oszczędności z tytułu termoizolacji w ciągu roku. Nie podlega ona natomiast opodatkowaniu. Projekt budowlany będzie służył jako podstawa do wykonania termoizolacji.
Jak starać się o fundusze na termoizolacje z progamu Czyste Powietrze?
Kolejnym źródłem dofinansowania izolacji termicznej fundamentów budynku jest rządowy Program Czyste Powietrze, kierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domu jednorodzinnych. Aby takie dofinansowanie otrzymać należy złożyć wniosek w oddziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.
Kwoty dofinansowania różnią się w zależności od regionu kraju, a sama pomoc polega na możliwości zasięgnięcia kredytu na preferencyjnych warunkach i o bardzo niskim oprocentowaniu.
Jak starać się o fundusze na termoizolacje z Banku Ochrony Środowiska?
Trzecią instytucją, do której warto się zgłosić, szukając źródła dofinansowania izolacji termicznej fundamentów budynku, jest Bank Ochrony Środowiska. Udziela on preferencyjnych kredytów na zakup i montaż urządzeń służących ochronie środowiska. Kredyty są nisko oprocentowane, a warunkiem ich otrzymania jest korzystanie z usług firmy, współpracującej z Bankiem Ochrony Środowiska.
Możliwości otrzymania dofinansowania na termoizolację budynku jest naprawdę sporo. Warto się o nią ubiegać, by za bardzo przystępną kwotę móc cieszyć się komfortem cieplnym oraz niższymi rachunkami!